|
фотограф: Dorli Photography
Съчетаваща в облика си различни стилове, които варират от романски до ар нуво, столицата на Австрия определено предлага красиво разнообразие за очите на пътешественика. Едновременно стара и нова, класическа и модерна, монументална и динамична, Виена не натежава в своята наситеност и пищност, а напротив – човек не може да се насити на многобройните забележителности, които тя предлага.
Казват, че никой не е твърде стар за приказки. Ако искате да проверите дали това твърдение се отнася и до Вас, то едни от най-подходящите места, на които може да го направите, са Баварските замъци. Те наистина изглеждат като изскочили от вълшебна история. Най-известните са дело на наричания „Приказния крал“ Лудвиг II, който искал чрез тях да избяга от реалността в идеалистичната представа за средновековния свят, която имал. Ето кои са тези места, създадени от един от най-романтичните крале, живели някога.
Виена е най-аристократичният град в Европа. Имперското му минало прозира красиво и в днешния му облик. Неслучайно столицата на Австрия е обявявана в продължение на последните няколко години за най-добрия град за живеене в света. Пищни балове, разкошни дворци и монументални катедрали – разхождайки се из града, без съмнение ще разберете защо е бил дом на велики династии.
Наричат го Вечния град. От векове се говори, че всички пътища водят към него. Това е Рим – градът, който пази спомена за най-великата империя, съществувала някога. За своята история от близо три хилядолетия столицата на Италия помни кървави битки, бляскави триумфи, кръвожадни императори, безценни богатства и завидни архитектурни достижения. Успешно съчетал във визията си модерното и пластовете столетия, Рим предлага най-разнообразни изкушения и възможности за приключения.
|
фотограф: Paul Gabriel Pasztor
Цветовете на румънския флаг са червено, жълто и синьо. За първи път това цветово решение е прието през 1948г. Смята се, че червеният цвят символизира кръвта на тези, които са воювали за страната, жълтото – цвета на пшеницата, която храни народа, а синьото – небето на Румъния.